Jakie właściwości ma folia PE

Folia polietylenowa jest giętka i woskowata, przezroczysta, termoplastyczna. Traci elastyczność pod wpływem światła słonecznego i wilgoci. Charakteryzuje się małą przenikalnością dla pary wodnej, łatwo natomiast przepuszcza pary substancji organicznych. Nie jest odporna na węglowodory i ich chloropochodne, za to odporna na działanie roztworów kwasów, zasad i soli oraz niską temperaturę. Na Państwa życzenie mamy możliwość użycia wszelkich dodatków uszlachetniających do produkcji folii LDPE. Informacje dostępne są w zakładce Dodatki.

Nasze możliwości techniczne pozwalają nam na produkcję folii LDPE od grubości 30 μm do 130 mikronów. Dlatego jako producent folii polietylenowej pe możemy Państwu zapewnić odpowiednio dopasowaną grubość do Państwa wymagań.

Jako jeden z niewielu producentów nasze możliwości techniczne pozwalają na wykonywanie perforacji, czyli dziur odpowietrzających powietrze z wnętrza opakowania foliowego, dzięki czemu mamy możliwość wykonywać opakowania pozwalające na „oddychanie” zawartości wnętrza. Posiadamy trzy rodzaje preformacji. Informacje dostępne w zakładce Perforacja.

Standardowo folia PE występuje jako folia transparentna, bezbarwna, przezroczysta, niezadrukowana, jednakże na Państwa życzenie możemy wyprodukować folie kolorowe poprzez użycie odpowiedniego barwnika i wykonać nadruk zgodny z Państwa oczekiwaniami.

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Barwniki.

Najczęściej stosowanymi barwami nadruku używanymi w produkcji wyrobu końcowego jest zestaw czterech podstawowych kolorów: C-cyjan, M-magenta, Y- yellow, K-key colour.

cmyk

Połączenie tych czterech podstawowych kolorów farb w druku umożliwia Nam kompozycję wielokolorowego nadruku.

Na Państwa życzenie możemy użyć dowolnych czterech kolorów z palety barw Pantone.

dsc_0201vvv

Barwy Pantone

Najczęstsze zastosowanie

Folia pe ma szeroki zakres zastosowania w branży marketingowej poprzez opakowania, woreczki i  reklamówki z firmowym logo. Nasza folia posiada aktualne badania laboratoryjne, dzięki czemu można ją wykorzystywać do wszelkiego rodzaju żywności np.: na opakowania do owoców i warzyw, opakowania na makaron, słonecznik i inne. W branży  tekstylnej służy do opakowań odzieży, woreczków na bieliznę, opakowań pasmanteryjnych i woreczków na biżuterię. Folia polietylenowa PE dzięki swoim właściwościom mechanicznym odgrywa ogromną rolę w branży ogrodniczej. Można wymienić folie grubą, czarną czy też białą, które dzięki swojej grubości  są wytrzymałe, odporne na promienie UV. W branży budowlanej folia LDPE, dzięki swojej elastyczności używana jest jako folia do owijania palet.

Rodzaje produktu z folii PE

Rękaw foliowy LDPE

Rękaw foliowy z zakładkami

Pół rękaw foliowy LDPE

Taśma LDPE

Opakowania foliowe LDPE

Folia LDPE do automatów pakujących