Barwniki

Jako producent folii i opakowań foliowych wykonujemy nie tylko transparentne, standardowe, przezroczyste folie polietylenowe. Nasze możliwości techniczne umożliwiają nam również na produkcję barwionych folii polietylenowych LD-PE pod zlecenie klienta.

Do produkcji kolorowej folii polietylenowej stosujemy barwniki najwyższej jakości dystrybuowane od Kontrahenta, który istnieje 20 lat na rynku danej branży. Barwniki, które są przeznaczone jako dodatek barwiący do folii pozwalają uzyskać różnokolorowe folie. Wszelkie kolory są zależne od wyboru Klienta i jego przeznaczenia. Możemy barwić folie na kolor biały, czarny, niebieski, żółty, zielony a nawet produkować folie dwukolorową np. czarno-białą, która jest wykorzystywana do opakowań ziemi, wapna czy też brykietu.  Kolory niebieskie są wykorzystywane na odpady szpitalne, natomiast folia żółta, zielona, brązowa i niebieska wykorzystywana jest przez firmy, które dokonują segregacji odpadów. Wszelkie dodatki zastosowane w trakcie produkcji są bezpieczne, przebadane laboratoryjnie i mogą być dopuszczane do kontaktu z żywnością. Ze względu na szeroki asortyment dostępnych barwników na naszym rynku serdecznie zapraszamy do Kontaktu, w celu omówienia konkretnego koloru.

Folie polietylenowe barwione kolorowymi barwnikami

Nasze możliwości techniczne pozwalają również na nadruk na barwionej folii, dzięki czemu mamy możliwość wyprodukowania reklamówek, które odznaczają się swoją barwa od standardowych białych reklamówek, które nie są dość dobrze widoczne. Więcej informacji znajdzie Państwo w zakładce reklamówki.

Najczęściej stosowanymi barwami używanymi w produkcji wyrobu końcowego jest zestaw czterech podstawowych kolorów: C-cyjan, M-magenta, Y- yellow, K-key colour.

cmyk

Połączenie tych czterech podstawowych kolorów farb w druku umożliwia Nam kompozycję wielokolorowego nadruku.

Na Państwa życzenie możemy użyć dowolnych czterech kolorów z palety barw Pantone.

kolory pantone

Barwy Pantone

Zapewniamy darmowy projekt pod nadruk, który dzięki wspólnym modyfikacjom spełni Państwa oczekiwania i umożliwi wykonanie matrycy, a tym samym przyspieszy realizację zamówienia. Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce Nadruki.

Szerokość drukowanej roli folii polietylenowej oscyluje między 250 do 1100 mm. Maksymalna szerokość zadruku, to 980 mm. Minimalna grubość podłoża folii polietylenowej to 0,030 μm, ze względu na swoje właściwości i znakomitą rozciągliwość.